Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Meble drewniane – 4 cechy, które decydują o ich wyjątkowości

2 września 2020

Drewno to materiał, z którego wykonywano przedmioty codziennego użytku już od zamierzchłych czasów. Łatwość obróbki, lekkość i sporo innych zalet spowodowało, iż surowiec ten wykorzystuje się również do produkcji mebli. I mimo wynalezienia technologii, umożliwiających zastosowanie materiałów tańszych i o lepszych właściwościach, meble drewniane wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością i są bardzo chętnie kupowane przez klientów Jakie zalety są inspiracją do zaopatrzenia domu w naturalne wyposażenie?

  1. Trwałość
  2. Niepowtarzalność
  3. Ekologia
  4. Wszechstronność

Trwałość

Choć drewno kojarzy się raczej z materiałem, który dość łatwo zniszczyć, jest ono bardzo trwałe. Meble, wykonane na przykład z buku czy dębu, potrafią przetrwać kilka pokoleń i ciągle być używane w niektórych domach. Oczywiście niezbędna jest odpowiednia konserwacja, ale dzięki temu wciąż możemy cieszyć się stylowym meblem. Co więcej, wciąż powraca moda na rustykalne wnętrza, więc drewniana szafa czy łóżko, która służyły naszym przodkom, nadal stanowić będą intrygujący element aranżacji wnętrza.

Niepowtarzalność

Nawet wykonane na podstawie jednego projektu meble drewniane będą się różnić od siebie. Nie ma bowiem dwóch identycznych desek, rozkład słoi jest różny i tworzy czasem intrygujące wzory. W dodatku ten sam projekt można wykorzystać do stworzenia mebli z odmiennych gatunków drewna, co pozwala na osiągnięcie innych efektów. Różnorodny wygląd można osiągnąć również poprzez bejcowanie lub zastosowanie lakierów do drewna. Dzięki temu możemy być pewni, iż jesteśmy posiadaczami jedynego w swoim rodzaju egzemplarza.

Ekologia

Meble drewniane wykonuje się z drzew specjalnie do tego przeznaczonych. Jest to materiał całkowicie naturalny, w dodatku posiadający silne właściwości antystatyczne, dzięki czemu produkty z niego wykonane mogą być stosowane również przez alergików. Drewno posiada także dużą zdolność absorbowania i oddawania wilgoci, co pozwala na zachowanie korzystnego klimatu w pomieszczeniu. Również preparaty stosowane do konserwacji, jak na przykład olejki naturalne, mają wpływ na brak szkodliwości dla otoczenia mebli drewnianych.

Wszechstronność

Meble drewniane można wykorzystać praktycznie w każdym rodzaju aranżacji. Doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, ale także jako eleganckie, masywne elementy dominujące w nieco starszych klimatach. Świetnie komponują się z każdym innym materiałem, dlatego warto poeksperymentować i stworzyć własny, jedyny w swoim rodzaju wystrój pomieszczenia. Drewno to materiał, który mimo stosowania od dawna zapewne jeszcze nie raz, podobnie jak wykonane z niego meble, nas zaskoczy.

Ile kosztuje usługa relokacji maszyn i urządzeń

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Profesjonalne maszyny czyszczące
magazyn
elementy wyposażenia do swojego mieszkania

Jesteś zainteresowany reklamą?

elementy wyposażenia do swojego mieszkania