Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Piękny, zielony trawnik – jak o niego zadbać?

13 grudnia 2021 zielony trawnik

Trawnik jest ozdobą każdego domu. Nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze umożliwia przyjemne spędzanie czasu na dworze. Znajomość podstawowych zasad jego pielęgnacji pozwoli nam sprawić, że będzie wyglądał dobrze od wczesnej wiosny, do późnej jesieni. Co należy zrobić, by zachować idealny wygląd trawnika przez cały sezon?

Podlewanie jest niezwykle ważne – wszelkie akcesoria zapewni sklep ogrodniczy

Nie ma zieleni bez odpowiedniej dawki wody. Można stosować najlepszej jakości nawozy i kosić trawnik dwa razy dziennie, ale jeśli nie będzie on miał dostatecznej dawki wody, to jego wzrost będzie bardzo słaby. Trawnik najlepiej podlewać wczesnym rankiem. Popularne podlewanie porą wieczorną nie jest najlepszym rozwiązaniem. Rankiem ziemia jest chłodna i zdecydowanie lepiej wchłania wodę. Co ważne wybierając taką porę do podlewania, mamy pewność, że cały nadmiar bardzo szybko odparuje i nie będzie narażał naszego trawnika na choroby grzybowe. Wszelkie potrzebne do polewania urządzenia znajdziemy w sklepach ogrodniczych. Który z nich wybrać? Wydaje się, że egardenion to świetny sklep z akcesoriami do ogrodu, który zapewnia niezwykle szeroki asortyment.

Bez nawozów nasz trawnik będzie wyglądał słabo 

Nawozy organiczne zapewniają najlepszej jakości mikroelementy dla naszego trawnika. Niestety bardzo trudno jest odpowiednio odżywić trawę, która często koszona potrzebuje dużej dawki składników odżywczych. To właśnie dlatego większość osób wybiera nawozy mineralne, które dostaniemy, odwiedzając centrum ogrodnicze lub internetowy sklep ogrodniczy egardenion.pl. Nawozy stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Po ich równomiernym rozsypaniu na trawniku obficie go podlewamy w celu rozpuszczenia środka. Najlepiej wykonywać nawożenie przed deszczem. Ułatwi nam on nieco pracę, bo odpadnie uciążliwe podlewanie.

Regularne koszenie to podstawa

Właściwe nawodnienie i odpowiednia dawka nawozów spowoduje, że nasza trawa zacznie szybko rosnąć. Aby pobudzić trawę do krzewienia i nadać jej pięknego wyglądu należy regularnie ją kosić. Ważne, by zadbać o dobrze naostrzony nóż do kosiarki. Jeśli zauważymy, że jest on już mocno zniszczony, warto odwiedzić sklep ogrodniczy online i wybrać część pasującą do naszego modelu kosiarki. Wymiana jest stosunkowo prosta i polega na odkręceniu tylko jednej śruby. Poradzi sobie z nią nawet mało doświadczony ogrodnik.

Pielęgnacja trawnika

Pomimo że pielęgnacja trawnika nie jest skomplikowana, to wymaga od nas dużej ilości czasu i sporego zaangażowania. Jeśli będziemy pamiętać o:

  • wiosennej wertykulacji,
  • odpowiednim nawodnieniu,
  • właściwym nawożeniu,
  • częstym koszeniu,
  • odchwaszczaniu,

To nasz trawnik odwdzięczy się nam pięknym wyglądem od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wszelkie nawozy i środki ochrony roślin kupimy, odwiedzając sklep ogrodowy w naszej okolicy. Jeśli nie jest on odpowiednio zaopatrzony, można odwiedzić sklep ogrodniczy online, który zapewni szeroki wybór asortymentu i bardzo atrakcyjne ceny.

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzaje doniczek
głębokościomierz
zielony trawnik

Jesteś zainteresowany reklamą?

zielony trawnik