GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Budownictwo

Farby do betonu – jak je wybrać?

Farby do betonu – jak je wybrać?

Beton najczęściej kojarzy się z szarością i chłodem, jednak obecnie można bez problemu dostać farby, którymi można zmieć kolor betonu. Dobrze jest zatem wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze farby i jakie są dostępne kolory.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze farby do betonu?

Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj farby, gdyż jest kilka możliwości do wyboru. Są między innymi dostępne farby akrylowe, epoksydowe, chlorokauczukowe, czy też uretanowo – alkidowe. Gdy dobierzemy odpowiednią farbę, to można bez problemu pomalować betonową podłogę czy ścianę. Warto też dodać, że takie malowanie jest świetną formą odnowienia betonu i nadania mu drugiego życia. Dobrze pamiętać, że przed pomalowaniem trzeba zagruntować wszystkie dziury. Przy wyborze farby należy też zwrócić uwagę na pojemność, dzięki czemu będzie można kupić tyle puszek, ile jest potrzebne.

Jakie są kolory farby do betonu?

Obecnie dostępnych jest kilkanaście rodzajów farby, dzięki czemu każdy znajdzie idealny kolor, którym może pomalować beton. Są między innymi dostępne barwy takie jak: biała, czerwona, szara, popielata czy żółta lub zielona. Co ważne, można je ze sobą mieszać w dowolny sposób, gdyż to, jak będzie wyglądało dane pomieszczenie, zależy tylko od wizji właściciela.

Gdzie można wykorzystać taką farbę do betonu?

Przeważnie farby tego rodzaju używa się do malowania ścian czy podłóg. Można jednak nimi pomalować także ogrodzenia czy wmurowane baseny ogrodowe. Świetnie nadają się również do pomalowanie domków działkowych lub domków z narzędziami. Co ważne, to taką farbę z powodzeniem można użyć do pomalowania ścieżek ogrodowych czy też podjazdu do garażu. Dzięki temu farba ta może być wykorzystana na wiele sposobów i na pewno się nie zmarnuje.

W jakich warunkach malować beton?

Gdy chcemy malować beton, to muszą być spełnione różne warunki, zwłaszcza jeśli będzie to malowanie na dworze. Dobrze jest, by temperatura nie przekraczała trzydziestu stopni i nie spadła poniżej pięciu stopni Celsjusza. Nie może również wówczas padać śnieg lub deszcz, ale także zbyt silne promieniowanie słoneczne nie jest wskazane. Dzięki temu można bez problemu pomalować całą powierzchnię i nie ma obawy, że mogą zostać ślady czy że farba się rozpuści.

Malowanie betonu to wbrew pozorom w miarę łatwe zajęcie, trzeba jedynie tylko przygotować się do tego odpowiednio. Co ważne można samodzielnie malować ściany, podłogi czy ścieżki ogrodowe, dzięki czemu będziemy mieć jeszcze większe zadowolenie, że praca została wykonana własnoręcznie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.