GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Budownictwo

Wysokiej klasy płytki na taras kontra produkty budżetowe

Wysokiej klasy płytki na taras kontra produkty budżetowe

Robisz remont swojej nieruchomości? W takim razie na pewno szukasz niezbędnego wyposażenia, które posłuży tobie i Twojej rodzinie przez lata. Oczywiście pewnie nie chcesz przepłacać, ponieważ nie powinniśmy się oszukiwać – nikt tego nie chce!

Jak zatem wybrać płytki na taras? Prezentujemy kilka interesujących rozwiązań, które powinny zaciekawić wszystkich realizujących lub planujących remont w swojej nieruchomości. Zapraszamy serdecznie do lektury i mamy nadzieję, że uda nam się pomóc.

Co to znaczy seria budżetowa?

Załóżmy hipotetycznie, że segregujesz płytki na taras od najtańszych, do najdroższych w danej kategorii. Seria budżetowa to produkty znajdujące się najniżej i ceny w różnych miejscach lub w zróżnicowanych firm mogą się różnić, gdyż budżetowe rozwiązanie to pojęcie względne i wszystko zależy od marki, czy rodzaju asortymentu. Czy to jednak oznacza, że budżetowe rozwiązania zawsze są gorsze? Oczywiście to błędne myślenie, ponieważ jeśli postawimy obok siebie dwóch producentów, z czego jeden będzie renomowaną i doświadczoną firmą, która wykorzystuje jedynie sprawdzone materiały i dba o każdy detal, a druga specjalizuje się w tanich zamiennikach, to nawet budżetowa seria od oryginalnej marki będzie lepsza, niż seria premium z drugiego źródła.

Masz zatem świadomość, na co musisz zwracać największą uwagę? Jest to oczywiście jakość. Płytki na taras muszą radzić sobie z trudnymi warunkami, dlatego wytrzymałość jest tak istotną cechą. Ciężko natomiast otrzymać zadowalające rezultaty, gdy w grę wchodzą najtańsze tworzywa i pozostawiająca wiele do życzenia technologia produkcji.

Co dodatkowego otrzymamy, korzystając z serii premium?

Przede wszystkim poprawiony design i dbałość o detale. Płytki na taras będą zatem prezentować się o wiele lepiej, co powinno przełożyć się na zadowolenie domowników z użytkowania balkonu lub tarasu. Do tego dochodzi kwestia odporności na promieniowanie UV, wilgoć, wysokie lub niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, które mogą mieć wpływ na żywotność samych płytek tarasowych. Pamiętaj, że remont robisz raz na wiele lat. Warto zatem czasem zainwestować nieco więcej środków pieniężnych i cieszyć się niezawodnością na przestrzeni czasu. Jakość premium znajdziesz na https://www.carrea.pl/sklep/taras/plytki-tarasowe.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Do listy koniecznie należy dodać między innymi bezpieczeństwo wynikające z obecności systemów antypoślizgowych i odprowadzanie wody. Jak widać, czasem jeden pozornie mało istotny element jest w stanie wszystko zmienić. Wykorzystaj dostępne opcje mądrze i w sposób przemyślany.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.