Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Szklane lampy z Bohemii

16 września 2019 Szklane lampy

Brokis, czeska marka oświetlenia premium, reprezentuje syntezę wykwintnego designu, najwyższej jakości i niezwykłego kunsztu tamtejszych rzemieślników szkła. Zaprojektowane przez znanych czeskich i zagranicznych projektantów oryginalne kolekcje stale cieszą się międzynarodowym uznaniem i popularnością. Firma łączy ręcznie dmuchane szkło z innymi szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno i ręcznie tłoczony metal, w odważnych kompozycjach oświetleniowych, które przekraczają granice współczesnego designu. Portfolio Brokis obejmuje nowoczesne funkcjonalne oprawy oświetleniowe, przedmioty dekoracyjne oraz unikalne rozwiązania oświetleniowe dla architektów i projektantów wnętrz. Dzięki własnym zakładom produkcyjnym o wysokiej wydajności, które są zakorzenione w ponad dwustuletniej historii, Brokis może eksperymentować i opracowywać innowacyjne materiały, techniki oraz technologie, a także oferować niestandardowe rozwiązania oświetleniowe.

Szczypta historii

Brokis jest pomysłem odnoszącego sukcesy czeskiego przedsiębiorcy i inżyniera, Jana Rabella. W 2006 roku założył tę firmę jako platformę do ożywienia i podniesienia czeskiego przemysłu szklarskiego na nowe wyżyny oraz zachowania pokoleń wiedzy i kunsztu. Niemal dziesięć lat wcześniej, w 1997 r., nabył podupadłą hutę szkła Janštejn, założoną na początku XIX wieku około 140 kilometrów na południowy wschód od Pragi. Zapotrzebowanie na tradycyjne produkty znacznie zmalało, wielu producentów szkła zestarzało się i odeszło, a zagrożone nowoczesną technologią tradycyjne szklarstwo powoli zanikało. Wizją pana Rabella było przywrócenie fabryce dawnego prestiżu i zapewnienie, że wielowiekowa czeska tradycja szklarska przetrwa w XXI wieku.

Dzięki firmie Brokis pan Rabell stworzył markę oświetlenia oferującą zupełnie inne produkty niż te, które były wcześniej wytwarzane w hucie szkła Janštejn. Zbudowano kilka nowych pieców w stylu włoskim i udoskonalono techniki produkcji. Niektóre, takie jak szlifowanie i malowanie na szkle, zostały zarzucone, a inne przywrócono, na przykład dmuchanie szkła, formowanie optyczne i tradycyjne techniki warsztatów. Przywrócono oryginalne i prawie zapomniane receptury do produkcji szkła kolorowego, które są teraz tak charakterystyczne dla marki Brokis.

Brokis ugruntował swoją pozycję wiodącego innowatora w oświetleniu szklanym. Na przykład złożona technologia zastosowana w produkcji kolekcji Night Birds, która polega na eleganckich, zakrzywionych szklanych sylwetkach ptaków w różnych fazach lotu, wymagała dwóch lat eksperymentów, aby dawała perfekcyjne rezultaty. Dzisiaj huty szkła Brokis i Janštejn zatrudniają łącznie 100 osób i cieszą się wyjątkową symbiozą, która pozwoliła Brokis rozpocząć sprzedaż w 70 krajach i zaprezentować renomowane kolekcje oświetlenia na najlepszych światowych wystawach designu.

Ile kosztuje usługa relokacji maszyn i urządzeń

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Profesjonalne maszyny czyszczące
magazyn
elementy wyposażenia do swojego mieszkania

Jesteś zainteresowany reklamą?

elementy wyposażenia do swojego mieszkania