Podnośniki nożycowe? – Do czego służą

Transport przedmiotów do magazynu, biura, czy budynków przemysłowych wymaga profesjonalnej obsługi. Wobec tego osoby podejmujące się tego przedsięwzięcia powinny zainwestować w usługi firmy mającej określoną renomę i utrzymującej się na rynku od wielu lat, którą charakteryzuje grupa doświadczonych specjalistów, jak i wysokiej jakości sprzęt. Bardzo ważnymi urządzeniami są dźwigi pozwalające załadować towar, czy też przenosić szybko i sprawnie z miejsca na miejsce ciężkie materiały. Trzeba zagwarantować sobie współpracę z firmami oferującymi wynajem podnośników nożycowych elektrycznych, dla których innowacje nie są niczym obcym i które lubią inwestować w nowoczesne rozwiązania.

Podnośniki hydrauliczne

Popularne są podnośniki nożycowe hydrauliczne. Warto wybrać taki, który ma wózek do podnoszenia cechujący się łatwością w manewrowaniu. Ważnym elementem tego typu podnośników, są nożne przyciski, a także dźwignie wpływające na proces podnoszenia obiektów. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na trwałe i wysokiej jakości hamulce. Zapewniają one, że ładunek w niekontrolowany sposób nie zacznie odjeżdżać. Koła skrętne z kolei gwarantują komfort podczas kierowania podnośnikiem. Jednak wyposażenie podnośników jest często znacznie bogatsze. Do elementów podstawowych należy wózek widłowy z ramą, sterownik ręczny, fotokomórka, czy akumulator. Wiele podnośników zawiera także pokrycie antypoślizgowe, co oddziałuje pozytywnie na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wykonywanych czynności.

Gdzie stosować podnośniki?

Podnośniki mają jednak szersze zastosowanie. Mogą służyć do przenoszenia np. samochodów. Jest to bardzo przydatne urządzenie w warsztacie. Mechanicy mogą dzięki temu dostać się do podwozia samochodu i pracować efektywniej w bardziej komfortowych warunkach. Przy wyborze takiego podnośnika należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jaką masę będzie w stanie on podnieść. Dlatego inne wymogi będą dotyczyć samochodów osobowych niż ciężarowych. Wybór pada jednak głównie na podnośniki nożycowe pneumatyczne. Pozwalają one na szybszy demontaż auta poprzez uwolnienie kół pojazdu. Obecna technologia pozwala, aby koła samochodu były uniesione w powietrzu lub leżały na platformie. Wysokiej jakości sprzęt powinien zawierać też specjalne zawory maksymalnego ciśnienia. To bardzo istotna kwestia, aby urządzenie nie uległo przeciążeniu, co w konsekwencji może doprowadzić do kolejnych uszkodzeń pojazdu. Warsztaty wybierając podnośnik kierują się też wymiarami – np. długością i szerokością. To wpłynie na możliwość przyjęcia samochodów różnych marek.

Zasilanie podnośników nożycowych

Podczas pracy z podnośnikami, ważną kwestią jest też ich zasilanie. Źródłem energii są w tym przypadku silniki elektryczne. Napędzają one cały układ hydrauliczny wyposażony w silniki hydrauliczne. Są one umieszczone między podstawą urządzenia a ramionami nożyc. Dlatego właśnie bardzo istotny jest dobór do podnośnika wysokiej jakości akumulatora o odpowiedniej mocy. Daje to większą swobodę samym pracownikom, którzy nie muszą zasilać urządzenia samodzielnie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *