Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jakie fotele do salonu w 2022?

8 października 2022 fotele do salonu w 2022


Większość z nas nie wyobraża sobie salonu bez wygodnych i pięknie prezentujących się foteli. Aranżując pomieszczenie, zwracamy uwagę nie tylko na nasze preferencje, ale również na obowiązujące trendy wnętrzarskie. Jakie fotele do salonu warto wybierać w 2022 roku?

Nowoczesność i wygoda

Wybierając fotele do salonu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nowoczesne, proste, lecz bardzo wygodne modele. Obecnie największą popularnością cieszy się styl minimalistyczny, w którym każdy dodatek powinien pełnić konkretną funkcję, a jednocześnie stanowić swego rodzaju ozdobę. Ciekawym wyborem będą więc fotele do salonu klubowe, które dobrze prezentują się zwłaszcza w towarzystwie małych stolików kawowych. Warto też rozważyć zakup fotelu obrotowego, na kółkach. Wygląda on niczym model tradycyjny, jednak zamiast nóżek posiada funkcjonalne kółka. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w salonie posiadają wydzielone miejsce do pracy. Jeden fotel może tutaj odgrywać dwie role i służyć zarówno w części wypoczynkowej, jak i w domowym biurze.

Futurystyczne rozwiązania na miarę 2022 roku

Model, który zdobył bardzo dużą popularność w 2022 roku, ma kształt muszelki. Doskonale pasuje on do wnętrz urządzonych w różnych stylach, jednak może okazać się dobrym motywem przewodnim w salonie futurystycznym. Tutaj liczą się przede wszystkim ciekawe, niebanalnie prezentujące się dodatki, takie jak na przykład fotele. Z drugiej strony, urządzając pomieszczenie w stylu futurystycznym, możemy zdecydować się na zakup foteli obrotowych, których kształt jest niezwykle ergonomiczny. Zapewnia to przede wszystkim wygodę użytkowania, zwłaszcza jeśli fotel dodatkowo służy nam do pracy.

Jakie kolory są modne w 2022 roku?

Tematyka wnętrzarska obraca się obecnie wokół nowoczesności, jednak tradycyjne rozwiązania wciąż nie schodzą z piedestału. Warto więc rozważyć zakup foteli skandynawskich, które pięknie prezentują się we wnętrzach, wprowadzając do nich ciepłą, domową atmosferę. Jednocześnie nie możemy zapominać o doborze fotelu w odpowiedniej barwie. Żółte fotele do salonu to absolutny hit, jednak nie ulega wątpliwości, że nie będą one pasowały w każdym przypadku. Podobnie jak pomarańcz czy czerwień, stanowiąc niebanalny, za to bardzo charakterystyczny dodatek. Dlatego też możemy rozważyć zakup foteli szarych lub w kolorze butelkowej zieleni- barwy te cieszą się obecnie dużą popularnością wśród projektantów wnętrz. Lekkie, stonowane kolory wprowadzają przy tym do pomieszczenia ład i harmonię.

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach Faraone
sprężarka śrubowa
komfortowe i nowoczesne mieszkanie w Lublinie

Jesteś zainteresowany reklamą?

komfortowe i nowoczesne mieszkanie w Lublinie