GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Budownictwo

Jak kupić dobrą odzież roboczą dla pracowników?

Jak kupić dobrą odzież roboczą dla pracowników?

Potrzebna odzież robocza dla pracowników? Teraz można kupować ją w wielu sklepach. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze? Oto najważniejsze informacje!

Kiedy należy stosować odzież roboczą?

Pracodawca ma obowiązek przekazania odzieży roboczej pracownikom wtedy, gdy należąca do nich odzież prywatna może ulec zanieczyszczeniu albo zniszczeniu. Takie ryzyko dotyczy wielu stanowisk pracy, między innymi w branży budowlanej, drogownictwie, przemyśle czy w transporcie.

Dodatkowo wielu przedsiębiorców decyduje się na odzież roboczą dla pracowników nawet wtedy, gdy nie mają oni obowiązku jej dostarczenia. Ujednolicone ubrania stosowane przez załogę pozwalają jednak na stworzenie profesjonalnego wizerunku firmy i zwiększają jej rozpoznawalność. 

Na ubraniach można także umieścić logo, które będzie wtedy wyróżniało je na tle konkurencyjnych firm. Usługę personalizacji może zapewnić producent odzieży roboczej, który ma ją w swojej ofercie.

Ubrania robocze dla pracowników – jak je dobrać?

Ubrania robocze powinny być dopasowane indywidualnie do konkretnych warunków panujących na stanowisku pracy, między innymi występujących na nim zagrożeń oraz czynników pogodowych.

Kategoria odzieży roboczej jest bardzo szeroka i obejmuje ona różnorodne rodzaje ubrań, między innymi są to:

  • spodnie – do pasa oraz ogrodniczki
  • kurtki – lekkie kurtki przejściowe oraz kurtki zimowe
  • bluzy – bawełniane, polarowe
  • koszulki – klasyczne koszulki typu t-shirt oraz koszulki polo
  • koszule – koszule flanelowe oraz innych materiałów
  • czapeczki – czapeczki z daszkiem z logo firmy

Dobierając odpowiednią odzież roboczą, warto pamiętać również o tym, aby była ona wysokiej jakości. Ta, która wykonana jest ze słabszych materiałów, uszyta niestarannie, będzie szybciej się niszczyła, co jednocześnie będzie powodowało konieczność jej szybkiej wymiany na nową.

Aby wybrać dobre ubrania robocze dla swoich pracowników, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

  • rodzaje materiałów – najlepiej szukać odzieży z materiałów technicznych wysokiej jakości, które wyróżniają się odpornością na czynniki zewnętrzne
  • sposób szycia – duże znaczenie mają odpowiednie wzmocnienia stosowane w newralgicznych miejscach, na przykład na kolanach lub na łokciach, by zapobiec szybkiemu uszkodzeniu odzieży
  • fasony – powinny być wygodne i funkcjonalne, aby pomagać w codziennej pracy i zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo
  • praktyczne rozwiązania – dodatkowe kieszenie, pętle, regulacje, dzięki którym pracownicy mogą wygodnie korzystać z odzieży i dopasować ją do własnych potrzeb

Gdzie kupować odzież roboczą?

Obecnie dobra odzież robocza dostępna jest w wielu firmach, dlatego warto wcześniej zapoznać się z różnymi propozycjami.

Bardzo często najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zamówienie ubrań bezpośrednio u producenta, a nie w sklepie BHP, gdzie asortyment jest mniejszy, a ceny wyższe. Dobry producent odzieży roboczej może zapewnić najwyższą jakość swoich wyrobów, a ponadto może również zaoferować usługę personalizacji przez wykonanie logo.

Zamówienia na ubrania robocze dla pracowników można obecnie składać również w sklepach internetowych producentów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.