GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Dom

System drzwi harmonijkowych – ciekawy sposób na połączenie wnętrza z tarasem lub ogrodem

System drzwi harmonijkowych – ciekawy sposób na połączenie wnętrza z tarasem lub ogrodem

Sezon letni to okres, kiedy uwielbiamy leniwe letnie poranki przeleżeć przed telewizorem lub też oddać się lekturze ulubionej książki, na którą to nie mieliśmy czasu z uwagi na natłok codziennych obowiązków z którymi moglibyśmy się mierzyć. Jesteśmy przekonani, że taki wypoczynek może stać się jeszcze przyjemniejszy – wystarczy bowiem, że do wnętrza pomieszczenia w którym się znajdujemy dopływać będzie rześkie, przyjemne i świeże powietrze z podwórza lub ogrodu. Niejednokrotnie jednak wiązałoby się to z koniecznością otwarcia drzwi na taras na oścież, doprowadzając tym samym do przeciągu, który jak doskonale wiemy jest wysoce niekorzystny dla ludzkiego organizmu.

Problem taki jednakże nie występuje, jeżeli zdecydujemy się na drzwi harmonijkowe. Nie tylko będą one stanowiły estetyczną barierę pomiędzy wnętrzem naszych czterech ścian a tarasem lub ogrodem, ale także będziemy mieli świadomość, że w dowolnym momencie będziemy mogli je wyłącznie lekko uchylić, aby przewietrzyć pokój lub też całkowicie je otworzyć jeżeli postanowimy opuścić dom i spędzić czas doglądając kwiatów, owoców lub warzyw. Obecnie dostępne na rynku systemy harmonijkowe charakteryzują się nie tylko niezwykle przyjemną dla oka minimalistyczną estetyką, ale także ich ramy oraz szyby powstają z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu produkty takie służą swoim właścicielom bez najmniejszych chociażby problemów przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat. Drzwi harmonijkowe mają także charakter bezobsługowy, co oznacza, że nawet po srogiej zimie czy ulewnej jesieni nie będziemy musieli sami przeprowadzać prac naprawczych lub konserwacyjnych mających na celu utrzymanie ich funkcjonalności na optymalnym poziomie. 

Warto także wiedzieć, że obecnie oferowane przez producentów rozwiązania wykończeniowe gwarantują nad wyraz korzystny stosunek jakości do ceny, jak również cechują się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej. Co to oznacza? Nabywając tego typu drzwi możemy mieć pewność, że nawet pomimo faktu, iż ich znaczną część zajmują szyby, to zastosowane elementy izolacyjne oraz solidne ramy nie będą przepuszczały powietrza, dzięki czemu nasza przestrzeń mieszkalna nie ulegnie zbyt szybkiemu wychłodzeniu, tak latem jak i podczas chłodnej zimy, kiedy to temperatura spadać będzie znacznie poniżej zera stopni Celsjusza. 

System drzwi harmonijkowych to także rozwiązanie, które niezwykle skutecznie będzie nas chronić przed wszelkiej maści hałasami dochodzącymi z zewnątrz, co może okazać się kwestią zbawienną szczególnie w sytuacji, kiedy mieszkamy w dość ruchliwej okolicy lub też gdy w pobliżu naszego domu prowadzone są prace remontowe lub budowlane. Element taki pozwoli nam zachować w środku naszych czterech ścian niezmąconą niczym ciszę, natomiast kiedy będziemy pragnęli udać się do ogrodu lub na taras, wystarczy że rozsuniemy poszczególne elementy systemu. Dzięki zastosowanym prowadnicom i rolkom ich otwieranie i zamykanie nie generuje niemalże żadnego hałasu, co w jeszcze pełniejszym stopniu przełoży się na komfort spędzania czasu wolnego w domu. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.