Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Projekty domów z garażem w piwnicy od MURATORA

17 lutego 2023 Projekty domów z garażem


Garaż to pomieszczenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie domu. Jednocześnie zdaniem pewnej części inwestorów, garażowa brama na frontowej elewacji budynku nie wygląda zbyt estetycznie. Jeżeli więc zależy nam na możliwości zaparkowania pojazdu w budynku, a zarazem nie chcemy, by garaż zanadto rzucał się w oczy – wybierzmy projekt domu z takim pomieszczeniem zlokalizowanym w piwnicy. Jakie propozycje przygotował dla nas MURATOR, dlaczego warto wybrać akurat je oraz o czym pamiętać, przeglądając gotowe projekty domów z garażem w piwnicy?

Projekty domów z garażem w piwnicy od MURATORA

W kolekcji MURATORA na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-garazem-w-piwnicy/ możemy zapoznać się z interesującymi gotowymi projektami budynków mieszkalnych z garażem w piwnicy. Takie pomieszczenie jest w nich zaprojektowane poniżej poziomu terenu, a dzięki temu – wyjątkowo dyskretne. Poszczególne projekty domów z garażem w piwnicy cechują się odmiennym metrażem, oscylującym w granicach od około 85 do 280 m2 – a więc odpowiednim dla inwestorów o zróżnicowanych potrzebach.

W katalogu czekają na nas rozwiązania utrzymane w stylu nowoczesnym, klasycznym, góralskim, a nawet zamkowym. Są one oparte o różne kształty brył oraz wersje zadaszenia – zarówno płaskie, jak i dwu- lub wielopołaciowe. Większość z nich wyposażono w funkcjonalne balkony i wygodne tarasy, które umożliwią nam komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Na uwagę zasługują także ich dekoracyjne elewacje z wykuszami i ciekawymi detalami architektonicznymi, podnoszącymi ogólną estetykę budynku oraz dodającymi mu oryginalnego wyglądu.

Zalety projektów domów z garażem w piwnicy

Projekty domów podpiwniczonych z garażem poniżej poziomu terenu, to doskonałe rozwiązanie na pochyły teren. Możliwość zaparkowania pojazdu we wnętrzu obiektu znacząco zwiększa jego poziom bezpieczeństwa – chroni bowiem nie tylko przed kradzieżą czy uszkodzeniem, ale także zniszczeniem na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. W dużej piwnicy nierzadko znajdują się dodatkowe pomieszczenia, które można zaadaptować na spiżarnię, siłownię czy kotłownię. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń na działce, co jest istotne szczególnie w przypadku wyjątkowo małych posesji..

Co wziąć pod uwagę, wybierając projekt domu z garażem?

W sprzedaży znajdziemy niezwykle zróżnicowane projekty domów z garażem w piwnicy. Aby dokonać najlepszego wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na docelową liczbę mieszkańców oraz styl ich życia, determinujące metraż i optymalny plan wnętrza. Zastanówmy się, czy wolimy dom parterowy z pomieszczeniem garażowym poniżej poziomu terenu, czy też wersję z poddaszem lub piętrową. Upewnijmy się, czy przewidywane koszty budowy są zgodne z naszymi możliwościami finansowymi. Sprawdźmy, czy najważniejsze parametry budynku, takie jak wysokość, szerokość elewacji czy kąt nachylenia dachu są zgodne z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy. Postarajmy się także jak najlepiej dopasować układ pomieszczeń do kierunków świata, co pozwoli nam w naturalny i darmowy sposób dogrzać i rozjaśnić dom.

Nasza działka jest mocno pochyła? A może szukamy sposobu na stworzenie obszernej strefy gospodarczej, połączonej ze stanowiskiem parkingowym – która zarazem nie zajmie miejsca na posesji? W takiej sytuacji sięgnijmy po projekty domów z garażem w piwnicy, które skutecznie zaspokoją nasze potrzeby, umożliwiając stworzenie funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni.

Zdjęcie: Projekt domu C340a Powściągliwy – wariant I (podpiwniczony) 

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl    

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach Faraone
sprężarka śrubowa
komfortowe i nowoczesne mieszkanie w Lublinie

Jesteś zainteresowany reklamą?

komfortowe i nowoczesne mieszkanie w Lublinie