GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Dom

Projekty domów jednorodzinnych parterowych – zadbaj o komfort swoich najbliższych

Projekty domów jednorodzinnych parterowych – zadbaj o komfort swoich najbliższych

Wybierając projekt domu, większość osób zwróci uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo konstrukcji. Nic w tym dziwnego – każdemu przecież zależy na dobru swoich bliskich. Inwestorzy posiadający rodziny właśnie z tego względu najchętniej wybierają projekty domów parterowych. To budowle, które są nie tylko funkcjonalne, ale też wygodne. Czy Ty również powinieneś zastanowić się nad budową domu parterowego? Sprawdźmy to!

​Projekty domów jednorodzinnych parterowych – dla kogo są przeznaczone?

Projekty domów jednorodzinnych parterowych to jeden z najpopularniejszych wyborów inwestorów. Jednokondygnacyjne domy, niekiedy z niskim poddaszem, nadają się głównie dla osób, które z pewnych względów nie mogą, lub nie chcą, postawić konstrukcji wielopoziomowej. To świetna opcja dla młodych rodziców, którzy mają ograniczony budżet. Projekty parterowe spodobają się też bardziej majętnym osobom, które po prostu cenią sobie nowoczesny design i wygodę tych budowli. Skoro mowa o wyglądzie, to jak prezentują się domy jednokondygnacyjne?

​Projekty domów jednorodzinnych parterowych – w jakich stylach powstają?

Projekty domów jednorodzinnych parterowych można znaleźć w ofertach wielu pracowni projektowych. Niektórzy inwestorzy decydują się na zlecenie indywidualnego projektu, stąd też przechadzając się ulicą zobaczymy wiele interesujących budynków jednokondygnacyjnych. Do najmodniejszych ostatnio należą nowoczesne projekty domów parterowych. Bardzo często zwieńczone są płaskim lub jednospadowym dachem. Całość prezentuje się minimalistycznie, a przy tym efektownie. Liczne przeszklenia podkreślają designerski szyk konstrukcji. Budynki zazwyczaj oparte są na planie prostokąta i tworzą zwartą bryłę. Taki wygląd jest nieprzypadkowy. Domy nowoczesne charakteryzują się bowiem energooszczędnością, której sprzyjają wymienione cechy. Wnętrza takich domów mogą pozostawać w konwencji nowoczesnej lub nawiązywać do stylu skandynawskiego. Najważniejsze jest to, aby były spójne. Ciekawą alternatywą dla stylu nowoczesnego jest styl tradycyjny. Domy parterowe dobrze prezentują się również w połączeniu z ozdobnymi elewacjami, wielospadowymi dachami oraz lukarnami i wykuszami. Pasują do nich imponujące ganki charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, z których można codziennie obserwować okolicę.

​Projekty domów jednorodzinnych parterowych – jakie korzyści odniesiesz z ich wyboru?

Każdy inwestor, decydując się na budowę domu zwraca uwagę nie tylko na własne upodobania i preferencje potencjalnych współlokatorów, ale też na swoje możliwości. Marzenia to jedno, a plany to drugie. Bardzo często właśnie na etapie wyboru projektu domu trzeba zweryfikować swoje oczekiwania. Przeszkodą w realizacji wybranego projektu domu może być budżet, niewystarczające parametry działki lub inne czynniki. Na szczęście projekty domów jednorodzinnych parterowych są tańsze w realizacji od domów piętrowych. Do tego prace nad ich ukończeniem trwają krócej. Projekty takie jak te dostępne na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html są na tyle zróżnicowane, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. To także spora zaleta, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że inwestorzy mają w posiadaniu parcele o różnych wymiarach. Nie da się ukryć, że dom parterowy zajmie więcej przestrzeni niż konstrukcja parterowa. Mimo to w ofertach pracowni projektowych można znaleźć interesujące opcje, które będą pasować nawet na wąskie działki. Wystarczy zrobić odpowiedni research i porównać znalezione rozwiązania. Może to ułatwić podjęcie decyzji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.