GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Dom

Białe meble do salonu – jak je dobierać?

Białe meble do salonu – jak je dobierać?

Jeszcze do niedawna w salonie gościły głównie meble w kolorze drewna, dziś jednak króluje w nim biel. Szafki, komody, kanapy czy fotele w białym kolorze to absolutny hit, jednak warto wiedzieć, jak je dobierać, aby całość wyglądała spójnie i estetycznie.

Białe meble do salonu- czy warto się na nie zdecydować?

Białe meble, a szczególnie komody czy meblościanki na wysoki połysk jeszcze do niedawna były kojarzone z kiczem i brakiem gustu. Dziś jednak to właśnie biel króluje w naszych salonach, wpisując się w modne obecnie style aranżacyjne. Biały kolor przewodzi między innymi w stylu:

  • skandynawski,
  • boho,
  • vintage.

Odpowiedź na pytanie, czy warto dobierać białe meble do salonu, brzmi: oczywiście! Niemniej jednak trzeba wiedzieć, jak to robić. Nadmiar białego koloru nie jest dobry, lecz połączenie go w proporcji 1:1 z innym kolorem pozwoli osiągnąć optymalne rezultaty.

Jak dobierać białe meble do salonu?

Aranżując salon, w pierwszej kolejności musimy zastanowić się, z jakim kolorem połączymy biały. Doskonale pasuje on do:

  • szarości,
  • brązu,
  • czerni,
  • granatu,
  • nieco cieplejszych kolorów, na przykład żółtego.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele, a wybór konkretnej barwy zależy w dużej mierze od naszego gustu oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć. Przykładowo, ciepłe kolory sprawdzają się głównie w małym pomieszczeniach, zaś ciemniejsze możemy wybierać do tych bardziej przestrzennych. Biały kolor jest o tyle przyjazny, że świetnie komponuje się z praktycznie każdym innym. Ponadto, możemy postawić na dwa różne kolory, które dobierzemy do białych mebli. Przykładowo, biała meblościanka idealnie wygląda w towarzystwie szarego dywanu i czarnej kanapy. Więcej inspiracji znajdziemy na stronie internetowej https://www.sn2.eu/we-dwoje-kobieta-mezczyzna/dom/18496-nowoczesne-biale-meble-do-pokoju-wypoczynkowego.html. Tam też znajdują się praktyczne porady na temat tego, jak wykorzystać białe meble do aranżacji salonu.

Dlaczego warto wybierać białe meble?

Białe meble, wbrew powszechnej opinii, nie są bardzo trudne w utrzymaniu. Wystarczy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, tak aby nie walczyć z zaschniętymi plamami czy dużą ilością kurzu. Ponadto, jasne meble pięknie rozświetlają pomieszczenie, przez co idealnie sprawdzają się w mniejszych salonach. Będą też dobrym wyborem do mieszkań, do których chcemy wprowadzić przyjemną, rodzinną atmosferę. Z drugiej strony dobrze wyglądają także w elegancko urządzonych salonach, szczególnie jeśli połączymy je z ciemnymi dodatkami- czarnymi, ciemnoszarymi czy granatowymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.