Polerowanie betonu – na czym polega i jakie daje korzyści?

Polerowany beton przebojem podbił wnętrza obiektów komercyjnych, biur i domów. Na czym polega ta metoda wykańczania podłogi? I jakie są najważniejsze zalety polerowania betonu? 

Co to jest polerowanie betonu?

Jest po ekonomiczny proces mechanicznego szlifowania i polerowania posadzki betonowej przy użyciu specjalistycznego sprzętu, tarcz diamentowych i impregnatów. W wyniku tego procesu możliwe jest uzyskanie:

  • posadzki matowej,
  • podłogi o niskim lub średnim połysku, 
  • posadzki betonowej o wysokim połysku – wyglądem przypominającej szkło.

Według definicji polerowanie betonu to „czynność polegająca na zmianie powierzchni betonowej podłogi, z ekspozycją kruszywa lub bez, aż do osiągnięcia pożądanego poziomu połysku”.

Całkowity proces polerowania betonu nie jest zbyt skomplikowany i  dzieli się na trzy części:

  • Szlifowanie
  • Polerowanie
  • Impregnację

6 korzyści wynikających z polerowania betonu

Polerowanie to niedroga opcja wykończenia posadzki betonowej. Pozwala ona na uzyskanie podłogi charakteryzującej się wysoką jakością i łatwością utrzymania. Jakie są inne zalety polerowanych posadzek betonowych?

1. Najwyższe parametry trwałości

Jest to jedna z najważniejszych zalet polerowanych tych posadzek. Prawidłowo przeprowadzony proces polerowania betonu sprawia, że podłoga może przetrwać dziesięciolecia. Nawet w obiektach komercyjnych o dużym stopniu natężenia ruchu lub w obiektach przemysłowych.

2. Generowanie oszczędności

Podłogi z polerowanego betonu są wyjątkowo przyjazne dla portfela. Wykonanie takie posadzki nie wiąże się z zakupem żadnych materiałów wykończeniowych. Jedyny koszt to robocizna.

3. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne

Polerowanie betonu jest nie tylko przyjazne dla portfela, ale także dla środowiska naturalnego. Brak konieczności stosowania nowych materiałów wykończeniowych sprawia, że nie powstaje nowy ślad węglowy. Posadzki betonowe nie emitują metali ciężkich ani lotnych związków organicznych. Podczas polerowania betonu nie stosuje się żadnych szkodliwych substancji. Jedyne preparaty stosowane w procesie to impregnaty na bazie wody. Można zatem stwierdzić, że polerowane posadzki betonowe to prawdziwe “zielone podłogi”.

4. Wyjątkowy i piękny wygląd

Dzięki polerowanym posadzkom betonowym uzyskuje się tworzą nowoczesne, industrialne wnętrza, które pasują zarówno do obiektów komercyjnych jak i do domów. Polerowany beton dobrze komponuje się zarówno z tradycyjnymi jak i nowoczesnymi elementami.

5. Czystsze powietrze i brak kurzu

Dywany i inne wykładziny podłogowe zbierają kurz i sierść zwierząt i inne zanieczyszczenia. A to powoduje, że są środowiskiem sprzyjającym rozwojowi roztoczy, które są jednym z najważniejszych powodów alergii. Polerowany beton jest hipoalergiczną, ponieważ nie zawiera alergenów i kurzu. I są bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

6. Odporność na toksyczną pleśń

Dywany i inne wykładziny podłogowe w przypadku zamoczenia są podatne na rozwój pleśni. W przypadku posadzek betonowych to zagrożenie nie występuje, więc są one bardziej przyjazne dla zdrowia. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *