GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Budownictwo

Podstawowe zastosowania profili zamkniętych wykonanych ze stali czarnej

Podstawowe zastosowania profili zamkniętych wykonanych ze stali czarnej

Stop żelaza i węgla to łatwy w produkcji oraz tani materiał, który ze względu na dobre właściwości mechaniczne znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Produkowane ze stali czarnej – węglowej, kwadratowe i prostokątne profile zamknięte stalowe to popularny materiał konstrukcyjny używany do produkcji półfabrykatów stosowanych w budownictwie, przemyśle maszynowym czy stolarskim.

Profile zamknięte w budownictwie

Ze względu na niską cenę stalowych profili zamkniętych wykonanych ze stali niestopowych, w tym stali czarnej S235, są to materiały powszechnie wykorzystywane do tworzenia szkieletów różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Produkowane ze stali węglowej, prostokątne i kwadratowe profile zamknięte stalowe używane są m.in. do produkcji ogrodzeń i bram, budowy wiat i garaży, szklarni, altan, lekkich konstrukcji dachów i ścian w halach oraz innych obiektach podobnego typu. To materiały używane do budowy różnego rodzaju hal przemysłowych i magazynowych. Oczywiście należy pamiętać, że stal węglowa jest niezwykle podatna na korozję. W związku z tym, w celu uniknięcia ryzyka rdzewienia profili, zwłaszcza jeśli elementy stalowe będą wystawione na bezpośrednie działanie czynników niszczących, należy je zabezpieczać farbami antykorozyjnymi lub chromem.

Profile zamknięte w przemyśle

Niewątpliwą zaletą zamkniętych profili stalowych produkowanych ze stali węglowej, poza ich wytrzymałością i niską ceną, jest duża łatwość obróbki, w tym obróbki skrawaniem. Takie profile można również spawać i ciąć. Gotowe profile można wykorzystywać do produkcji prefabrykatów, które następnie stosowane są w charakterze elementów konstrukcyjnych przy budowie różnego rodzaju maszyn, urządzeń czy mebli. Wytrzymałe i tanie profile stalowe zamknięte są używane m.in. do produkcji mebli metalowych BHP i regałów magazynowych, maszyn rolniczych, przyczep, ogrodzeń stalowych, bram przesuwnych i uchylnych oraz wielu innych przedmiotów o konstrukcji metalowej. Ze względu na dużą różnorodność wymiarów profili, w tym grubość ich ścian, bez trudu można odnaleźć ich wersje o pożądanym poziomie wytrzymałości.

Duża wytrzymałość mechaniczna, niska cena i łatwość obróbki sprawiają, że profili zamkniętych stalowych wykonanych ze stali czarnej używa się dziś powszechnie w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim w budownictwie. Tego typu materiały wykorzystywane są również przez firmy zajmujące się budową maszyn i przyczep, mebli metalowych oraz wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych – ogrodzeń, bram, szklarni, wiat, garaży czy altan. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.