Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Halvetic a Roundup – podobieństwa i różnice obu produktów

10 kwietnia 2023 Halvetic a Roundup

Halvetic i Roundup to środki chwastobójcze, stosowane regularnie w rolnictwie, które w swoim składzie posiadają środek chemiczny – glifostat. Stosowanie tych produktów wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Istnieją tezy, że produkty z glifostatem są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Z drugiej strony pojawiają się również opinie, że środki na chwasty nie mają złego wpływu na zdrowie i środowisko. 

Czym jest glifostat?

Glifostat należy do grupy fosfonianów, które hamują enzym SPSPS. Jest chemicznym środkiem ochrony roślin, stosowanym do zwalczania chwastów. Glifostat jest herbicydem systemowym, co znaczy, że zwalcza chwasty jedno i dwuliścienne. Był sprzedawany na świecie pod nazwą Roundup od 1974 roku, a po wygaśnięciu patentu, na rynku pojawiło się wiele podobnych środków na bazie glifostatu. 

Halvetic i Roundup – podobieństwa i różnice

Halvetic to środek chwastobójczy, który w swoim składzie zawiera glifostat. Można go stosować do zwalczania szerokiej gamy chwastów jedno i dwuliściennych. Jest dostępny w formie koncentratu do rozcieńczania z wodą. Roztwór najlepiej stosować przy użyciu opryskiwaczy. Halvetic działa tak jak Roundup i jest jego zamiennikiem. Jednak są pewne różnice, które wyróżniają ten produkt wśród środków chwastobójczych. 

Halvetic – podobieństwa do Roundup

Halvetic działa tak samo, jak Roundup. Używa się go do oprysku przeciw najbardziej uporczywym chwastom. W swoim składzie zawiera glifostat, który jest najpopularniejszym herbicydem. Istnieją inne podobieństwa tego środka do Roundup: 

  • Obydwu środków można używać na polach uprawnych, w rolnictwie, na działkach rekreacyjnych.

  • Zarówno Halvetic, jak i Roundup nie są przeznaczone do stosowania w miejscach publicznych.

  • Zaleca się, aby obydwa herbicydy stosować przy suchej i bezwietrznej pogodzie. Deszcz może zniwelować działanie preparatu. 

  • Po użyciu trzeba odczekać pewien czas, aż substancja czynna, która dostała się do gleby, zostanie zneutralizowana.

Halvetic – czym różni się od Roundup?

Środek chwastobójczy Halvetic został opatentowany w 2014 roku, a na rynku jest dostępny od niedawna. Przy opracowaniu jego formuły wykorzystano nowoczesne technologie. Na uwagę zasługuje fakt, że Halvetic to pierwszy preparat do zwalczania chwastów z nowoczesnym glifostatem w składzie. Przełomowa technologia BGT (Better Glyphostate Technology), którą zastosowano do produkcji tego środka chwastobójczego, pozwala na efektowne zwalczanie chwastów w niekorzystnych warunkach, przy użyciu o połowę mniejszej ilości glifostatu. Preparat Halvetic na chwasty jest więc bardziej wydajny niż Roundup i mniej szkodliwy dla środowiska. Innowacyjna technologia BGT została już opatentowana, a dzięki niej prognozuje się, że w Europie zostanie zużytego 18 500 000 glifostatu mniej.

Dzięki mniejszej zawartości substancji szkodliwych w Halvetic, okres karencji pomiędzy odchwaszczeniem a rozpoczęciem uprawy jest również krótszy niż po użyciu Roundup. Prace ogrodnicze i uprawy można rozpocząć już po kilku dniach, nawet w sadach jabłoniowych. 

Materiał zewnętrzny

Ile kosztuje usługa relokacji maszyn i urządzeń

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie przeprowadzki firmy
Mika
Skup komputerów i IT

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skup komputerów i IT