Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Część rekreacyjna ogrodu

18 lutego 2019


Zastanawiasz się jak zaprojektować swój przydomowy ogród? To zdecydowanie bardzo wymagające i czasochłonne zadanie. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego. Wiele osób właśnie myśli w ten sposób, a później ich ogrodu są źle rozplanowane. Dlatego warto odpowiednio solidne przyłożyć się do tego zadania. Oczywiście można je zlecić specjalistom od aranżacji ogrodów, jednak to będzie z pewnością nieco kosztowało. Dlatego dobrą opcją jest samodzielne zmierzenie się z tym tematem. Co trzeba wiedzieć zanim zabierzemy się za rozplanowanie przydomowego ogrodu. Przede wszystkim musimy pamiętać, ze najważniejsza będzie część rekreacyjna ogrodu, która pozwoli nam na wyjątkowy komfort wypoczynku.

Projektowanie przydomowego ogrodu

Część rekreacyjna ogroduJak już wspomnieliśmy takie zadanie nie będzie należało do najprostszych. Jednak wydaje się, że możemy mu podołać samodzielnie, bez korzystania z kosztownej pomocy specjalistów. Jak więc rozplanować poszczególne strefy w naszym ogrodzie. Przede wszystkim musisz wyznaczyć strefę rekreacyjną, bo do tego głównie przecież będzie ci służył twój ogród. Do strefy rekreacyjnej powrócimy za chwilę i nieco ten wątek rozwiniemy. W tym miejscu warto również wspomnieć o części przeznaczonej pod uprawy. Taka również powinna się znaleźć w twoim ogrodzie. Oczywiście nie każdy jest fanem uprawiania działki. Jednak z pewnością z czasem docenisz możliwość zebranie własnych warzyw, czy też owoców zupełnie pozbawionych sztucznych nawozów. Warto więc od razu wyznaczyć odpowiednie miejsce na działkę uprawną. Na obszarze przede wejściem głównym do domu, czyli w części reprezentacyjnej naszej posesji warto postawić na zadbany trawnik i klomby z kwiatami. Wówczas nasz dom będzie prezentował się niezwykle okazale. Musisz jednak pamiętać, że trawnik i kwiaty będą wymagały pielęgnacji. Będziesz musiał więc poświęcić na to sporo swojego wolnego czasu. Jednak tym co zaprząta największą uwagę podczas projektowania ogrodu jest bez wątpienia jego część rekreacyjna. I temu zagadnieniu postaramy się poświęcić nieco więcej miejsca.

Część rekreacyjna ogrodu

Dlaczego część rekreacyjna ogrodu jest tak istotna i należy dołożyć wszelkich starań, aby odpowiednio ją zaprojektować? Przede wszystkim dlatego, że ogród będzie nam służył głównie do rekreacji. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż wypoczynek we własnym zadbanym ogrodzie. Jak więc rozplanować tę część ogrodu? Przede wszystkim musisz się zastanowić co tak naprawdę chciałbyś zainstalować w ogrodzie. Dobrym rozwiązaniem jest choćby grill. I nie mówimy tutaj o jakimś jednorazowym egzemplarzu z marketu. Warto bowiem w naszym ogrodzie postawić solidny, murowany grill. Oczywiście może tp nieco kosztować, jednak wydaje się, że warto się na coś takiego zdecydować. Taki grill może być niezwykle przydatny przy organizowaniu rożnego rodzaju imprez w twoim ogrodzie. Skoro jesteśmy przy grillu, to nie powinniśmy zapomnieć o tarasie. Taras nie musi być integralną częścią domu. Może stać zupełnie niezależnie jako zadaszona przestrzeń, ze stołem i krzesłami. To może być idealne miejsce do spożywania niedzielnych obiadów na świeżym powietrzu.

Część rekreacyjna ogroduNie zapominajmy również o naszych dzieciach. Warto wygospodarować choćby trochę miejsca na piaskownicę. Nie będzie to stanowiło zbyt dużego wydatku finansowego. Proste drewniane konstrukcje pod piaskownice są stosunkowo tanie. Bez wątpienie dzieci będą miały z tego niemałą frajdę. Ale to oczywiście nie koniec atrakcji jakie możemy zafundować naszym pociechom. Ciekawą opcją może być również postawienie trampoliny. A jeśli chcesz również sobie zafundować nieco rozrywki to może warto postawić niewielki basen przenośny? Jak więc widzisz możliwości aranżacji części rekreacyjnej ogrodu jest naprawdę sporo. Wszystko zależy tutaj od twojej kreatywności i środków jakimi dysponujesz.

Ogród – przestrzeń do rekreacji i wypoczynku

Przydomowe ogrody często są zaniedbywane przez właścicieli domów. Posesje bywają zagracone, nie ma jasno wytyczonych przestrzeni, a stan ogrodzenia pozostawia wiele do życzenia. Niestety świadomość potrzeby dbania o swoje podwórko dosyć powoli dociera do Polaków. Dlatego warto się nieco wyróżnić i doprowadzić obejście swojego domu do perfekcji. Pamiętaj, że to jest twój kawałek ziemi. Tutaj możesz wypoczywać na świeżym powietrzu. Warto więc robić to w odpowiednich warunkach.

Redakcja GBgroup

Witaj w naszej redakcji, gdzie architektura staje się opowieścią, a wnętrza nabierają życia! Jesteśmy zespołem entuzjastów budownictwa, pasjonatów domów, ogrodów i wnętrz, którzy kochają tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą żyć, pracować i odpoczywać w zgodzie z naturą i estetyką.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzaje doniczek
głębokościomierz
zielony trawnik

Jesteś zainteresowany reklamą?

zielony trawnik