GB Group

portal o budownictwie, domu i wnętrzach

Budownictwo

Jaki klej do betonu użyć?

Jaki klej do betonu użyć?

Beton to materiał najczęściej wykorzystywany w budownictwie. Świetnie sprawdza się podczas stawiania fundamentów, do budowania stropów czy schodów. Jest wylewany na posadzkach, a coraz częściej można spotkać także beton dekoracyjny na ścianie w salonie czy przedpokoju. Jaki klej do betonu dekoracyjnego będzie najlepszy? W jakich pomieszczeniach warto postawić na beton?

Beton dekoracyjny w nowoczesnych wnętrzach

Beton staje się coraz popularniejszym materiałem stosowanym do wykończenia wnętrz. Wiadomo, że jest to niezbędny materiał podczas stawiania domu, ale coraz więcej osób aranżuje wnętrza z wykorzystaniem tego materiału. Trendy takie zauważalne są już od paru lat. Na początku betonowe ściany były związane ze stylem loftowym, który charakteryzuje się surowością i minimalizmem. Jednak wielu projektantów postanowiło wprowadzić ten ciekawy materiał także do innych stylów. Beton na ścianie doskonale prezentuje się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Jest także idealnym rozwiązaniem w stylu eklektycznym, który łączy w sobie różne aranżacje. Dużą zaletą betonu jest nie tylko jego oryginalny wygląd, ale także trwałość i możliwość wykonania różnych stylizacji przy jego wykorzystaniu. Doskonale prezentuje się z innymi materiałami i można go dowolnie łączyć z drewnem czy metalem.

Klej do betonu – jaki użyć?

Beton można dość prosto położyć na ścianie, ale niezbędne jest użycie odpowiedniego kleju, który odpowiednio będzie trzymać konstrukcję. Należy przede wszystkim wybrać klej, który przeznaczony jest do betonu, gdyż zawiera on odpowiednią kompozycję składników. Dobrym wyborem jest klej montażowy, którego właściwości są nieograniczone. Można go stosować na zewnątrz i wewnątrz. Nadaje się przy wykończeniach, remoncie czy podczas prac naprawczych. Można także użyć kleju żywicznego przeznaczonego do betonu, który odporny jest na warunki atmosferyczne. Główną jego zaletą jest fakt, że może być używany podczas łączenia dużych elementów. Klej do betonu na bazie polimeru świetnie sprawdza się przy betonie architektonicznym. Można go pomalować, do tego jest w pełni bezpieczny i sprawdza się także podczas klejenia cegieł, kamieni czy granitu.

Malowanie betonu – ciekawa aranżacja wnętrza

Popularność betonu jest tak duża także ze względu na możliwość pomalowania go na dowolny kolor. Dostępne są różnego rodzaju farby przeznaczone konkretnie do malowania betonu, które mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz. Z tego względu beton coraz częściej pojawia się nie tylko na ścianach w nowocześnie urządzonych wnętrzach, ale także na posadzce czy schodach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.