Szalunki fundamentowe MINI BOX

Opis

Szalunek ścienny MINI BOX (szalunek fundamentowy) jest szalunkiem z lekkim deskowaniem, nadającym się świetnie do ścian o wysokości do 3 m.

 

Szalunki MINI BOX są lekkie, dają się łatwo transportować i układać co daje duży komfort i wygodę przy pracach betonowych. Powierzchnia betonowa jest gładka a demontaż błyskawiczny. Ten system jest wykorzystywany na małych (budownictwo jednorodzinne) i średnich budowach (budownictwo wielorodzinne).

 

Dotychczasowe nasze doświadczenia potwierdzają, że szalunek ścienny MINI BOX ma doskonałą jakość porównywalną z produktami czołowych firm tej branży. Jakość użytych materiałów oraz staranność wykonania gwarantują trwałość i długą żywotność elementów.

 

Rama płyty wykonana jest z zamkniętych profili, do których użyto wysokogatunkowej stali. Zabezpieczenie antykorozyjne ramy zrealizowano poprzez cynkowanie ogniowe. Gęste użebrowanie ram uniemożliwia odkształcenie się sklejki na skutek parcia betonu.

 

Poszycie wykonano z wielowarstwowej sklejki pokrytej obustronnie powłoką żywiczną. Gwarantuje to wysoką jakość powierzchni betonu oraz bardzo długą żywotność poszycia. Gładkość uzyskanych powierzchni po rozszalowaniu nie wymaga tynkowania, a jedynie stosuje się tynki pocieniowe lub szpachlowe.

 

W całej konstrukcji stalowej w usystematyzowany sposób rozmieszczono wiele otworów, które bardzo wygodnie i szybko, a przede wszystkim bezpiecznie, pozwalają łączyć ze sobą różne elementy systemu, jak również elementy dodatkowe np. wsporniki pomostu roboczego czy podpory.

 

Niezawodne połączenia elementów uzyskuje się za pomocą wielofunkcyjnego zamka szalunkowego. Zamek szalunkowy łączy ze sobą płyty i słupy. Spełnia on także rolę elementu wyrównującego i usztywniającego szalunek.

 

Przy większych powierzchniach ścian dodatkowe usztywnienie osiąga się przez zastosowanie rygli szalunkowych i belek usztywniających zarówno w kierunku poziomym, jak i pionowym.

Zapytaj o szczegóły Gwarancje i certyfikaty