Dyrektor ds. sprzedaży GBG na temat Akademii Profesjonalnego Budownictwa


Global Business Group Opinie- Akademia Profesjonalnego Budownictwa to nowatorska idea. Skąd pomysł na tę inicjatywę?

-Do powstania Akademii Profesjonalnego Budownictwa przyczyniła się obserwacja branży budowlanej i badania, które firma Global Business Group przeprowadziła wśród obecnych i potencjalnych klientów. Poza tym motorem tego przedsięwzięcia były nawyki zaczerpnięte od międzynarodowych mentorów z rynków finansowych. Szkolenia i rozwój szeroko rozumianych kadr są w naszej branży mocno zaniedbane. A jest już najwyższy czas na pozytywne zmiany, które będą oparte na ciągłym podnoszeniu jakości usług, nie zaś na niskiej cenie. Chcemy zatem pomóc wielu firmom się rozwijać, pokazując w niecoinny sposób nowe, ale i też stare, a przy tym sprawdzone rozwiązania w budownictwie. Wierzę, że wyszkolona i kompetentna kadra pracowników pozwoli firmom na skuteczniejszą pracę, dzięki czemu będą mogły zaoszczędzić czas i pieniądze.

- W branży budowlanej można zetknąć się z ofertami prostych kursów podstaw montażu, np. montera rusztowań. Dlaczego Akademia wybrała inną, specjalistyczną formę szkoleń?

- Uczestnicy mogli poznać nie tylko podstawy w montowaniu rusztowań, ale główny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo w montażu trudnych i skomplikowanych budynków, które niejednokrotnie wymagały obliczeń statycznych. Szkolenia przeprowadzamy przy współudziale Państwowej Inspekcji Pracy. Myślę, że współpraca z PIP przebiega pozytywnie, a co za tym idzie wzrasta świadomość bezpieczeństwa w branży budowlanej.

- Drugi ze sztandarowych tematów, podjętych przez Akademię - prace szalunkowe - to skomplikowane zagadnienie. Polskie firmy szkoleniowe nie podejmują się tak trudnego tematu. Dlaczego Akademia Profesjonalnego Budownictwa chce przybliżyć uczestnikom tę problematykę?

- Dzięki Akademii uczestnicy poznają, jak w komfortowy i wygodny sposób mogą wykonywać prace betonowe. Mówię tu o łatwym montażu elementów oraz o możliwości dzierżawy w ramach firmy Global Business Group. System szalunkowy GBG pozwala również zaoszczędzić pieniądze i czas przedsiębiorców poprzez odpowiednio sformułowaną umowę najmu oraz zakupu szalunków ściennych i stropowych.

- Co chce osiągniąć firma Global Business Group angażując się w tę inicjatywę?

- Przez systematyczne spotkania z naszymi Klientami, szkolenia i fxingi chcemy utrwalać te dobre więzi z nimi. Atutem też jest fakt, że w ramach Akademii Profesjonalnego Budownictwa dochodzi do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat wykorzystania rusztowań, szalunków i innego sprzętu budowlanego dzięki temu jesteśmy na bieżąco informowani o preferencjach naszych kontrahentów, ich problemów. Miło mi już dziś powiedzieć, że Akademia Profesjonalnego Budownictwa wzmacnia świadomość u naszych odbiorców dotyczącą wykorzystania posiadanego sprzetu tj. rusztowań, szalunków ściennych i stropowychInicjatywa ta podnosi też rangę Global Business Group wśród innych firm w branży budowlanych. Potwierdza się to w opiniach Klientów,  dostawców, pracowników i współpracowników.

Jestem przekonany, że Akademia spowoduje, iż firmy z branży budowlanej dołączą do grona przedsiębiorców, dla których ważna jest jakość. Ta oczywiście nie pojawi się po jednym spotkaniu. Dlatego przewiduję ciągłość takich spotkań oraz poszerzenie tematyki szkoleń. Osobiście nie chcę być tylko producentem czy dystrybutorem sprzętu budowlanego. Chcę być też dostarczycielem wiedzy eksperckiej z zakresu budownictwa, umiejętności montażowych i sprzedażowych oraz wyznaczać odpowiednie trendy - trendy jakości.

- A zatem Global Business Group ma realny wpływ na rynek budowlany. Wspomniał Pan o wyznaczaniu trendów jakości. Jak się ma działalność szkoleniowa Global Business Group do polityki jakościowej firmy?

- Zależy mi na wzmacnianiu rozwoju Akademii Profesjonalnego Budownictwa, gdyż doskonale wpisuje się w politykę jakościową firmy. Tutaj zachęcam do przeglądnięcia właśnie naszej polityki jakości. Głównym celem naszej polityki jakości jest między innymi ciągłe doskonalenie współpracy z naszymi Klientami, aby zaspokajać ich oczekiwania i dążyć do wzrostu ich zadowolenia ze współpraca z Global Business Group. To dla mnie priorytet na trudnym rynku budowlanym.

- Na szkolenia przyjeżdża coraz więcej zainteresowanych. Pojawiają się firmy z całej Polski, nawet ze Skandynawii. Jaka będzie przyszłość Akademii Profesjonalnego Budownictwa?

- Przed nami nowy projekt - szkolenie "Użytkowanie elektronarzędzi przy robotach betonowych i brukarskich", na które serdecznie zapraszam. Nadmienię, że wszystkie osoby które biorą udział w naszych szkoleniach mogą otrzymać atrakcyjny rabat na sprzęt, który mamy w ofercie. Już dziś mamy pomysły na nowe projekty w ramach Akademii Profesjonalnego Budownictwa. Niebawem będzie można się o nich dowiedzieć na stronie Akademia-PB.pl.

 

Wywiad przeprowadził Hubert Czapla.

 

  • Gwarancje i certyfikaty

    Global Business Group buduje długofalowe relacje z klientami oparte na zaufaniu. Wszystkie towary oferowane przez naszą firmę objęte są roczną gwarancją, na podstawie dowodu zakupu (paragon bądź faktura). Więcej...

  • Polityka Jakości Global Business Group

    Polityka Jakości jest znana, wdrożona i utrzymywana na wszystkich szczeblach organizacyjnych w Firmie, a odpowiedzialnym za realizację tej polityki jest Właściciel Firmy. Więcej...