Współpraca z organizacją studencką PANEUROPA w ramach projektu Uniwersytet Praktyczny

 

obrazekPANEUROPA to organizacja studencka działająca przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. PANEUROPA jest pomostem komunikacyjnym łączącym społeczność najzdolniejszych i najbardziej ambitnych studentów z pracodawcami. Projekty realizowane w ramach PANEUROPY mają na celu pełniejsze przygotowanie młodych ludzi do udziału w rynku pracy oraz zwiększenie ich konkurencyjności. Stanowią okazję do skonfrontowania wiedzy zdobytej na Uniwersytecie z rzeczywistością. Uniwersytet Praktyczny, jedna z inicjatyw organizacji, obejmuje m.in. trening praktyczy, debaty, warsztaty oraz spotkania z przedstawicielami firm.

Global Business Group otrzymało zaproszenie od PANEUROPY do współpracy nad projektem Uniwersytet Praktyczny. Udział w projekcie objęł tzw. ścieżkę kariery – cykl spotkań mających na celu przybliżenie studentom realiów branży budowlanej, możliwości rozwoju zawodowego w tym sektorze a także wymagań pracodawców. 13 oraz 20 maja przedstawiciele firmy poprowadzili dwa bloki szkoleniowe, zatytułowane „Kształtowanie umiejętności sprzedażowo-negocjacyjnych w zarządzaniu infrastrukturą i nieruchomościami” i „Lepiej budować czy kupować? - strategiczna ocena zarządzania projektami.” Nasze przezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Global Business Group uczestniczyło także w targach informacyjnych, podczas których studenci mogli zapoznać się z profilem działania firmy a także aktualną ofertą rekrutacyjną.
Udział w projekcie Uniwersytet Praktyczny jest kolejnym, obok Akademii Profesjonalnego Budownictwa, przedsięwzięciem firmy, związanym z rozwojem branży budowlanej oraz wspomaganiem konkurencyjności młodych ludzi na rynku pracy. Global Business Group przewiduje ciągłość współpracy z PANEUROPĄ w kolejnych inicjatywach.


obrazek obrazek obrazek

 

 

Rozmowa z Moniką Piedo, koordynatorem Paneuropy

Mogę śmiało powiedzieć, że szkolenia przeprowadzone przez firmę GBG na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej...